Häradssparbanken
Box 93, 383 22 Mönsterås
Tel: 0499-452 00, Fax: 0499-133 10
Clearing 8331-1
Bankgiro 981-3312
Mail: info@haradssparbanken.se

Mönsteråskontoret:
Besöksadress:
Storgatan 44, Mönsterås

√Ėppettider:
Må Ti On: 10.00-15.00
To 10.00-18.00
Fre 10.00-15.00

Fliserydskontoret:
Tel: 0491-920 16, Fax: 0491-920 10
Besöksadress:
Åbyvägen 3, 380 53 Fliseryd

√Ėppettider:
Må Ti On: 10.00-13.00
To 10.00-13.00 samt 14.00-18.00
Fre 10.00-13.00

 

Bankrådgivare / Kundtjänst

Jacob Gustafsson
Kassa/Kundtjänst

Tel: 0499-452 00
jacob.gustafsson@haradssparbanken.se

Adam Thorstensson
Kassa/Kundtjänst

Tel: 0499-452 00
adam.torstensson@haradssparbanken.se

Sara Nilsson
Kassa/Kundtjänst

Sara Nilsson kombinerar högskolestudier med att jobba 1-2 dagar/vecka. Sara har mer
än 2 års bankerfarenhet.

Tel: 0499-452 00
sara.nilsson@haradssparbanken.se

Amanda Johansson
Kassa/Kundtjänst

Amanda Johansson kombinerar högskolestudier med att jobba 1-2 dagar/vecka. Amanda har drygt ett års bankerfarenhet.

Tel: 0499-452 00
amanda.johansson@haradssparbanken.se

Carina Dahlberg
Bankrådgivare i Kundtjänst/
Föreningsansvarig

Tel: 0499-452 05
carina.dahlberg@haradssparbanken.se


Privatr√•dgivare ‚ÄĘ Inriktning Bol√•n

Monica Ryman
Privatrådgivare

Direkttel: 0499-452 25
monica.ryman@haradssparbanken.se

Ann Blomqvist
Privatrådgivare

Direkttel: 0499-452 18
ann.isaksson@haradssparbanken.se

Yvonne Folkesson
Privatrådgivare

Direkttel: 0499-452 03
yvonne.folkesson@haradssparbanken.se

Erik Gladysz
Privatrådgivare

Direkttel: 0499-452 06
erik.gladysz@haradssparbanken.se

Sebastian Selldahl
Privatrådgivare

Tel: 0499-452 08
sebastian.selldal@haradssparbanken.se

Marie Erlandsson
Privatrådgivare

Direkttel: 0499-452 00
info@haradssparbanken.se


Privatr√•dgivare ‚ÄĘ Inriktning Spara och Placera

Marie Mohs
Privatrådgivare

Direkttel: 0499-452 01
marie.mohs@haradssparbanken.se

Lennart Thörn
Privatrådgivare

Direkttel: 0499-452 17
lennart.thorn@haradssparbanken.se

Sylve Johansson
Privatrådgivare

Direkttel: 0499-452 27
sylve.johansson@haradssparbanken.se


Kontoret i Fliseryd

Emilie Ekström
Bankrådgivare i Kundtjänst

Tel: 0491-920 16
emilie.ekstrom@haradssparbanken.se

Marie-Louise Svensson
Privatrådgivare

Direkttel: 0491-920 67
marie-louise.svensson@haradssparbanken.se


Företag

Pernilla Arenius
Skog och lantbruk

Direkttel: 0499-452 23
Mobil: 072-566 52 66
pernilla.arenius@haradssparbanken.se

Lisa Ekstrand
Företagsrådgivare

Direkttel: 0499-452 28
Mobil: 070-355 98 62
Lisa.ekstrand@haradssparbanken.se

Ingrid Jakobsson
Företagsrådgivare

Direkttel: 0499-452 22
Mobil: 070-5375 222
ingrid.jakobsson@haradssparbanken.se

Ulf Karlsson
Företagsrådgivare

Direkttel: 0499-452 21
Mobil: 070-644 52 21
ulf.karlsson@haradssparbanken.se

Peter Särne
Företagsrådgivare

Direkttel: 0499-452 24
Mobil: 070-522 95 20
peter.sarne@haradssparbanken.se


Back Office

Mona Sigvardsson
Back Office

Direkttel: 0499-452 10
mona.sigvardsson@haradssparbanken.se

Malin Persson
Back Office

Direkttel: 0499-452 09
malin.persson@haradssparbanken.se


Ledning

Stefan Ohlson
VD

Direkttel: 0499-452 30
Mobil 0706-86 84 66
stefan.ohlson@haradssparbanken.se

Anders Tjernström
stf. VD

Direkttel: 0499-452 31
anders.tjernstrom@haradssparbanken.se

Johan Forneheim
Företagsmarknadschef

Direkttel: 0499-452 26
Mobil 070-516 74 30
johan.forneheim@haradssparbanken.se

Robert Schöttke
Privatmarknadschef

Direkttel: 0499-452 20
Mobil 073-944 52 20
robert.schottke@haradssparbanken.se


 

Facebook

Mönsteråskortsapp

Mobilbanken
Mobilbanken företag
Mobilbanken ung

Strandakonto

Läs mer om Mönsteråskortet


ARKIVET

Länkar

Bomarknad
Fastighetsbyrån
Hemverket
Hemnet
Bovision
Kärnhem
Vildapeln

Bank/Finans
Stockholmsbörsen
Swedbank Robur AB
Morningstar
Swedbank Hypotek AB
Sveriges Riksbank
Riksgäldskontoret

Tidningar
Dagens Industri
OskarshamnsTidningen
Barometern

Nyheterna
Östran

Övrigt
Min Pension
PPM
LRF Konsult
Unga Fakta
Mönsterås kommun
Mönsterås Köpmäns handelsportal
Konsumentverket
Expedition Sverige